ElringKlinger AG
Menü

ElringKlinger Türkiye

Otomotiv endüstrisinde dünya çapında tedarik partneri.

Almanya merkezli otomotiv çözümleri.

Bağımsız ve global olarak konumlanmış bir partner olarak ElringKlinger Group, otomotiv endüstrisi için güçlü ve güvenilir bir ortaktır. Optimize edilmiş yanmalı motor, hibrit teknoloji veya elektrik motoru teknolojilerinde binek otomobillerde ve ticari araçlarda sürüş sistemleri için yenilikçi çözümler sunuyoruz. Bunu yaparken, sürdürülebilir hareketliliğe kararlı bir katkıda bulunuyoruz.

Hafifletme konseptlerimiz, araçların genel ağırlığını azaltmaya yardımcı olur. Buna bağlı olarak, dizel veya benzinli motorlarla çalışan araçlar daha az yakıt tüketip ve daha az CO2 emisyonu sağlarken, elektrikli kamyonlar ve otomobiller geniş çözümlerimizden yararlanmaktadır. En yeni pil ve yakıt hücresi teknolojisinin yanı sıra elektrikli sürüş ünitelerinide geliştirerek, kendimizi e-mobilite uzmanı olarak konumlandırmaya başlamaktayız.

Aynı zamanda, sızdırmazlık teknolojimizi çok çeşitli uygulamalar için geliştirmeye kendimizi adadık. Koruyucu sistemlerimiz, araçlardaki yüksek sıcaklık ve akustik yönetimini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. ElringKlinger tarafından geliştirilen dinamik hassas parçalar, her tip sürüş sisteminde kullanılabilir. 

Ek olarak, grubun portföyünde mühendislik hizmetleri, kalıp teknolojisi ve otomotiv sektörünün dışındaki sektörlerede pazarlanan yüksek performanslı plastiklerden mamul ürünler bulunmaktadır. ElringKlinger tarafından tasarlanan pil ve yakıt hücresi sistemleri, otomotiv dışı uygulamalarda da kullanılmaktadır.

10.000 Çalışan. Dünya çapında 45 lokasyon. 

Gücümüz, dünyadaki 45 ElringKlinger grubu lokasyonunda 10.000'den fazla kişiden oluşan özel bir işgücü tarafından desteklenmektedir.

ElringKlinger TR Otomotiv San. Ve Tic.A.Ş.‘nin Tarihçesi 

 • Yerel şirketi 2009 yılında satın alınmıştır. 2009 yılında sadece üç OEM ile çalışırken yalnızca ısı koruma çözümleri üretilmekteydi.
 • 2012: Ürün portföyü elastomer contalarla genişletildi. (bir üretim hattı ElringKlinger İspanya'dan taşındı ve devreye alındı.)
 • Ürün portföyümüz 2015 yılında özel contalarla dahada genişletildi. (ElringKlinger Almanya'dan bir üretim hattı taşındı ve devreye alındı)
 • 2016 yılında 23.000 m2 toplam alan (10.000 m2 kapalı ve 13.000 m2 açık alan) olmak üzere yeni lokasyonunda üretime başlandı.
 • Günümüzde dokuz OEM ve dört Tier1’a ulaşarak, ürünlerimiz yüksek kalite ve teknoloji ile birlikte sunulmaktadır.

Hakkımızda ve Rakamlar

 • Bursa'da hizmet etmektedir.
 • Güncel olarak 181 çalışan (33 ofis çalışanı ve 148 çalışan) istihdam edilmektedir.

ElringKlinger TR Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.S.'nin Satın Alma Şartları ve Koşulları (Eylül 2021 itibariyle)

 

Ürünler ve teknolojiler

Yenilikçi ürünler. Gelişmekte olan teknolojiler.

Gezegendeki neredeyse her araçta bulunmaktadır.

ElringKlinger TR Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş. koruma sistemleri, özel ve elastomer contalarda  üretilmektedir. Uzmanlığımız kalıp üretimi teknolojilerinide içerir.


Koruyucu Sistemler

Yüksek sıcaklık geliştiren bir aracın bölgeleri etkili bir termal koruma çözümü gerektirir. Ek olarak, gürültü koruma standartları gittikçe daha etkin zorlu hale gelmektedir.

ElringKlinger teknoloji lideri ve koruyucu parçaların tedarikçisi olarak sahip olduğu kapasite ile her zaman ilgili alanlardaki çıkabilecek tüm zorluklarla başa çıkma gücüne ve çözümlerine sahiptir. Dünya çapında giderek daha sıkı yasal gerekliliklere uygun olarak araç üretilmesine yardımcı olmak için tasarlanmış sofistike koruma çözümleri geliştirmekteyiz.

ElroTherm™ koruma sistemleri. Bir araç için tümüyle termal ve akustik yönetimi.
Modern araçlarda sıcaklık yönetimi giderek daha karmaşık hale gelmiştir. Küçültülmüş bileşenler, motor kapsülleme, minimum soğutma havası akışı, katalitik konvertör teknolojisi ve egzoz gazı turboşarjları, motor bölmesinde, egzoz sisteminde ve diğer alanlarda yüksek sıcaklık oluşumlarına neden olur. Aynı zamanda, sıcağa karşı korunması gereken ve gittikçe artan sayıda sıcaklığa duyarlı bileşen vardır. Koruma teknolojisine olan talep, uygulama sayısı ile birlikte artmaktadır. Termal ve akustik koruma sistemleri, motor ve egzoz sistemlerinin güvenli ve güvenilir bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Bu süreçte, ayrıca gelişmiş sürüş konforu ve çevre korumasına katkıda bulunurlar.

ElroCoustic™ koruma sistemleri. Gürültü koruma çözümleri daha hafif, daha sessiz, daha iyi performans.
Modern motorlu taşıtlardan yapılan gereksinimler gittikçe daha yüksek önemli hale geliyor. Kısa bir zaman önce araçlardaki tüm çözümler emisyon, yakıt tüketimi ve enerji kaynaklarının korunması referans alınarak uygulanırdı. Bugün, trafik ve sürüş gürültüsünü düzenleyen kanunlardan dolayı gürültü koruma çözümleri aynı derecede öneme sahiptir. AB komiteleri halihazırda 2019'dan itibaren yeni otomobiller için zorunlu hale gelecek olan yeni gürültü sınırlamarı hakkında tartışmaktadır.

Üreticiler ve tedarikçiler için zorlu yarış sadece aracın etrafındaki gürültüyü azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda iç mekanlardada geçerlidir. Odak noktası, araç tasarımına kusursuz bir şekilde entegre edilebilen yerden tasarruf sağlayan, hafif ve çok fonksiyonlu koruma sistemleridir. ElringKlinger'in geliştirdiği ElroCoustic™ sistemleri, önceliğinin gürültü azaltma olduğu tüm uygulamalar için mükemmel çözümdür. Hedefimiz büyük bileşenlerden kaynaklanan titreşim gürültüsünü en aza indirmek ve iç gürültüyü bastırmaya odaklanmaktır.

Koruma sistemlerimizle ilgili daha fazla bilgi için lütfen(EN)
http: //www.elringklinger.de/en/products-technologies/original-equipment/shielding-systems

Özel Contalar

Son derece çok yönlü. Son derece sağlam. Her zaman mükemmel uyum.

Modern sızdırmazlık sistemleri her zaman bir dizi zorlukla başa çıkabilmesi gerekir. ElringKlinger, motorlara, şanzımanlara, egzoz sistemlerine ve yardımcı komponentlere ilişkin çok çeşitli sızdırmazlık uygulamaları için tasarlanmış, son derece verimli kişiye özel ürünler sunmaktadır. Her çözümün malzemesi ve tasarımı her zaman belirli görev ve gereksinimlerle tam olarak karşılar.

Dahası, ElringKlinger özel contalarına gerektiğinde ilave elemanlar(örn. ısı kalkanları, filtreler, sensörler ve ön montaj bileşenleri) dahil edilebilir. Mükemmelliğimiz, conta mühendisliği konusundaki 136 yıllık uygulamalı bilgilere dayanmaktadır.

Sızdırmazlık sistemlerimizle ilgili daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki linke tıklayın(EN):
https://www.elringklinger.de/en/products-technologies/original-equipment/speciality-gaskets

Elastomer Contalar

Elastomer contalar

Elastomer contalarımız ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki adrese gidin(EN):
https://www.elringklinger.de/en/products-technologies/gaskets/speciality-gaskets#ui-id-4

Tüm ürün portföyümüz hakkında daha fazla bilgi için lütfen bu adrese gidin(DE):
https://www.elringklinger.de/de/produkte-technologien


Vizyonumuz: En mutlu çalışanlara sahip olan firma olmak.

Misyonumuz: Müşterilerimize en yenilikçi ve en kaliteli ürün ve hizmetleri sunmak.


İş & Kariyer

ElringKlinger küresel bir oyuncu haline gelmiştir. Dünya çapında 45 lokasyon ve 10.000 üzerinde çalışan başarımıza katkıda bulunur. ElringKlinger hiyerarşilerine, açık iletişim kültürüne ve kariyer gelişimi için cazip seçeneklerine, geleceklerine ve işletmeye doğrudan katkıda bulunma ve uluslararası bir ortamda bağımsız olarak çalışma fırsatına değer katıyorlar. Ortak tutkumuz: geleceği şekillendirmek.

Türkiye’de çalışanlarımıza neler sunuyoruz? 

 • Kişisel kariyer planını oluşturmak,
 • Karar alma süreçlerine dahil olmak
 • Sadece uzmanı ve sorumlusu olduğunuz iş kolunda çalışmak,
 • Almanya'daki şirket merkezimizde eğitimler almak,
 • Kişisel ElringKlinger ağını kurmak,
 • Almanya'daki mühendislerimizle temas halinde kalmak,
 • Küresel bir ekibin parçası olmak! 

Türkiye'deki kariyerinize bir Alman otomotiv tedarikçisinde başlayabilirsiniz!

İletişim

 

ElringKlinger TR Otomotiv San.ve Tic.A.Ş.

Hasanaga OSB Mahallesi 14. Cadde No:14 Nilüfer
16225 Bursa
Turkey

E-Mail: info.tr@elringklinger.com
Tel: + 90 224 275 39 00 – Pbx
Fax: +90 224 493 24 64

Genel Müdür (General Manager)

Yavuz Günaydın